Sportowe auta, które warto importować z USA

Na świecie nie brakuje pasjonatów amerykańskiej motoryzacji oraz szybkich aut sportowych. Tego typu samochody są swoistym symbolem luksusu oraz komfortu na najwyższym poziomie. To właśnie dlatego ich popularność stale rośnie, a import aut ze Stanów Zjednoczonych stał się tak powszechnym procesem. O dobrej opinii sportowych samochodów zza oceanu świadczy również opłacalność sprowadzania ich do Polski – pomimo dodatkowych kosztów, jakie należy ponieść w związku z importem do Unii Europejskiej, cena aut wciąż jest atrakcyjna w stosunku do tej, jaką ponieślibyśmy kupując ten sam pojazd w kraju. Zobacz, jakie auta sportowe zza oceanu cieszą się największą popularnością!

Ford Mustang

Prawdziwa legenda, której nie trzeba przedstawiać – Ford Mustang ze Stanów. Pony car zawdzięcza swoją popularność niebanalnej stylistyce, która skradła serca nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale również w Europie. To dlatego tak wielu Polaków ochoczo sprowadza Forda Mustanga do ojczyzny. Pomimo dodatkowych kosztów, jakie należy ponieść podczas importu z USA, zdecydowanie warto jest zainwestować w sprowadzenie Mustanga ze Stanów. W rankingach najchętniej importowanych aut sportowych Ford Mustang to faworyt, na jego sprowadzanie z USA decyduje się wielu Europejczyków.

Chevrolet Corvette

Prawdziwa bestia amerykańskich dróg. To sportowe auto charakteryzuje się silnikiem o potężnej mocy oraz niepowtarzalnej stylistyce. Od początku swojego istnienia wzbudzał ogromne zainteresowanie, stąd też na rynku dostępnych jest wiele modeli Chevroleta Corvette. Osoby, które sprowadzają ten samochód z USA, decydują się zazwyczaj na pojazdy starszej generacji ze względu na ich lepszą cenę. Fantastyczne osiągi tego amerykańskiego auta jeszcze bardziej zachęcają do zakupu.

Chevrolet Camaro

Kolejne auto sportowe wyprodukowane przez koncern General Motors. Rzesze fanów, również w Polsce, zyskał między innymi ze względu na nawiązanie w nowych generacjach do klasycznych modeli z roczników 1967-69. Samochód ten wykazuje bardzo dobry stosunek ceny do mocy, a przy tym zachwyca swoją fantastyczną konstrukcją, czego dowodem jest zdobyta w 2010 roku nagroda za design w konkursie „World Car of the Year”. Ten konkurencyjny dla Forda Mustanga pojazd to prawdziwa gratka dla fanów szybkiej jazdy w amerykańskim stylu.

Dodge Charger

Dźwięk silnika tego amerykańskiego muscle cara zdecydowanie potrafi zrobić wrażenie! Ten produkowany od 1966 roku samochód zyskał status kultowego pojazdu. Dodge Charger przykuwa wzrok swoimi muskularnymi konturami i tym też wyróżnia się od zaprezentowanych wcześniej konkurentów. Jest wysoce ceniony ze względu na świetną dynamikę jazdy. Polacy najczęściej decydują się na import ekonomicznej wersji pojazdu z silnikiem V6.

SRT Viper

Auto zdecydowanie mniej znane od Forda Mustanga czy Chevroleta Camaro. Brak ogromnej popularności nie przekłada się jednak na gorszą jakość tego sportowego pojazdu. Dwuśladowiec produkowany przez koncern Chrysler Corporation nie jest dostępny w Europie, co czyni jego posiadanie jeszcze bardziej ekscytującym. Jedynym sposobem na zakup SRT Vipera jest więc import auta z USA. Decydując się na ten sportowy samochód, mamy pewność, iż przyciągnie on uwagę każdego kierowcy oraz przechodnia. Jeśli zależy nam na aucie, które jest w stanie konkurować z Ferrari lub Lamborghini, ten pojazd „made in USA” jest idealnym wyjściem.

Europejskie konstrukcje

Sportowe samochody, które warto sprowadzać zza wielkiej wody, nie ograniczają się do modeli stworzonych w amerykańskich fabrykach. Wśród mieszkańców Stanów Zjednoczonych europejskie konstrukcje także cieszą się sporym powodzeniem. Zaraz za najchętniej kupowanym modelem, czyli Chevroletem Corvette, plasują się klasyki takie, jak Porsche 911, BMW serii 6, BMW Z4 oraz Mercedes SLK. Pomimo, iż są to pojazdy z Europy, zdecydowanie warto wziąć je pod uwagę, szukając na aukcjach auta z USA. Dlaczego? Ponieważ amerykańskie wersje często posiadają bogatsze wyposażenie, ponadto możemy liczyć na stosunkowo niskie ceny, gdyż mieszkańcy Stanów Zjednoczonych o wiele częściej pozwalają sobie na zmiany samochodu.

Wybór sportowego auta, jakie chcemy sprowadzić do Europy, nie jest prosty. Aby uniknąć oszustw oraz marnowania czasu, warto jest zasięgnąć pomocy ekspertów, którzy specjalizują się w imporcie samochodów z USA. Pozwoli to ominąć wiele etapów procesu, jak organizowanie transportu do portu w Polsce lub Niemczech. Przede wszystkim jest to jednak gwarancja dobrze ulokowanych pieniędzy – fachowcy wiedzą na co zwrócić uwagę podczas licytacji, aby nie natknąć się chociażby na popowodziowe pojazdy.