Samochody rodzinne z Ameryki

Wybór samochodu nigdy nie jest łatwą decyzją. Szczególnie, gdy ma się rodzinę i pod uwagę wziąć trzeba kilka ważnych czynników: bezpieczeństwo, przestronność czy pakowny bagażnik.

Ostatnimi czasy polskie drogi zostały zdominowane przez SUV-y – ich masywna budowa daje większe poczucie bezpieczeństwa, a wysoko usytuowana pozycja za kierownicą zwiększa widoczność kierowcy. Przestronne wnętrze gwarantuje pasażerom nieskrępowaną podróż, nawet jeśli wszystkie miejsca są zajęte. Wnętrza zadziwiają także praktycznymi funkcjami, jak chociażby liczne schowki. SUV to potężny samochód z niezawodnym silnikiem, który po prostu dobrze się prowadzi.

Czyżby dotarły do nas amerykańskie upodobania? Do niedawna pojęcie „samochody rodzinne” bardzo uzależnione było od położenia geograficznego. W Europie preferowało się samochody mniejsze za to bardziej ekonomiczne, o oryginalnych kształtach. Za oceanem znacznie lepiej sytuowani ludzie stawiają na większe i droższe auta.

Czy warto sprowadzać auta z USA?

Jest wiele argumentów przemawiających za importem aut zza oceanu. Na pierwszy plan wysuwa się ich korzystna cena: samochody z USA są średnio 20-30% tańsze niż te same modele kupione na zachodzie Europy. Nawet mimo dodatkowych opłat transportu auta, cena końcowa i tak jest atrakcyjna. Ze względu na lepsze warunki materialne, Amerykanie mogą sobie pozwolić na częstsze zmiany samochodów. To powoduje, że auta po nich nie są bardzo zużyte. Sprzedającym zależy też na czasie, więc wystawiają pojazdy w bardzo okazyjnych cenach. Opłaca się nawet import aut uszkodzonych – amerykańskie warsztaty są o wiele droższe niż te w Polsce, więc korzystne jest kupienie powypadkowego pojazdu w Ameryce i naprawienie go w Polsce. Przy wyborze uszkodzonego auta trzeba zachować czujność, by nie kupić samochodu, który nadaje się jedynie na złom.

Import aut z USA jest procesem złożonym, podczas którego przeciętny kierowca, nieposiadający doświadczenia w sprowadzaniu aut z zagranicy, może wpaść w wiele pułapek lub zostać oszukany. Jeśli zdecydujemy się na import auta z USA, warto wszelkie formalności złożyć w profesjonalne ręce. Wystarczy, że znajdziesz aukcję z interesującym Cię autem. Możesz licytować cenę samochodu sam lub pozostawić to nam. Później pozostaje Ci jedynie czekać aż Twój wymarzony samochód zostanie przetransportowany do Polski. My zajmiemy się wszystkimi formalnościami podatkowo-celnymi i wystawimy fakturę VAT.

Możesz skorzystać z naszego kalkulatora, za pomocą którego oszacujesz wydatki na samochód i sprowadzenie go do Polski.

Które samochody rodzinne warto sprowadzić?

Wśród najchętniej kupowanych przez Polaków amerykańskich aut rodzinnych królują SUV-y: często stosowana alternatywa dla vanów. W naszym zestawieniu znajdą się także bardziej ekonomiczne i mniejsze samochody dla mniej licznych rodzin.

Cadillac Escalade – Cadillac uważany jest za najbardziej luksusową markę Ameryki. Czwarta generacja tego modelu z 2013 roku prezentuje się jeszcze potężniej niż poprzednia. Silnik ma moc 420 koni mechanicznych.

Chevrolet Equinox – średniej wielkości typowy amerykański SUV – potężne zderzaki i nadkola, które dodają poczucia bezpieczeństwa.

Chevrolet Traverse – mianowany dużym crossoverem klasy wyższej, w którym nie zabrakło charakterystycznego dla marki grilla.

Dodge Durango – bardziej agresywny i masywny niż inne. Wyjątkowo przestronny – pomieści do 8 pasażerów. Swoją oryginalną nazwę zaczerpnął od miasta w Kraju Basków.

Ford Fusion – jego nazwa nawiązuje do fuzji minivana z crossoverem i autem kompaktowym. Ma przyjemny dla oka design i – wbrew pozorom – jest pojemny.

Ford Flex – to crossover o charakterystycznym kanciastym nadwoziu z potężnym grillem. Jest w stanie pomieścić do 7 osób.

Ford Explorer – ten średniej wielkości SUV łączy w sobie wygodę i stosunkowo niską cenę.

Jeep Grand Cherokee – przedstawiciel rodziny wygodnych, terenowych kombi.

Jeep Compass – to średniej wielkości crossover, który miał być pierwszym modelem Jeepa zaprojektowanym bardziej na asfalt niż na bezdroża.

Amerykański rynek motoryzacyjny posiada wiele samochodów idealnie nadających się dla mniej lub bardziej licznej rodziny. Tysiące kilometrów dzielących nas od naszego wymarzonego samochodu nie powinny być przeszkodą w jego zakupie. Dzięki Auto Auto USA Ty i Twoja rodzina możecie mieć auto zza oceanu, nawet nie wychodząc z domu.