5 powodów, dlaczego warto zatrudnić firmę importową

Sprowadzenie auta czy motocykla z USA jest procesem czasochłonnym i pełnym zawiłych formalności. Wielu klientów, chcących sprowadzić pojazd z Ameryki, decyduje się na wsparcie firmy importowej. Jakie są tego zalety?

1. Zaoszczędzisz czas

Zazwyczaj import auta trwa od 6 do 8 tygodni. Nie każdy ma tyle czasu, by pozwolić sobie na angażowanie się w dodatkowe formalności, nie licząc czasu potrzebnego na zaznajomienie się z całym procesem importu. Sprowadzenie auta z USA do Polski wiąże się nie tylko z załatwieniem jego transportu. Oprócz tego, importera czeka sporo formalności podatkowo-celnych, nie mówiąc o możliwych sytuacjach kryzysowych, jak np. zagubienie dokumentów. Dla osoby, która nie miała wcześniej styczności z importem, może on przysporzyć wielu niedogodnych trudności.

2. Zminimalizujesz wydatki

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu firmy importowej, klient może mieć pewność, że proces sprowadzenia jego samochodu będzie zoptymalizowany, by przynieść jak najwięcej korzyści, przy jednoczesnym poniesieniu jak najmniejszych kosztów. Wiele z nich zależy od wyboru domu aukcyjnego, portu morskiego itd., które firma importowa zna bardzo dobrze dzięki swojemu doświadczeniu. Biorąc pod uwagę oczekiwania i potrzeby klienta, zapewni mu jak najkorzystniejsze warunki sprowadzenia pojazdu z USA.

3. Dostaniesz najlepsze oferty

Podstawową różnicą pomiędzy osobą prywatną a firmą importową jest dostęp do ofert sprzedaży. Jedynie specjalistyczne domy aukcyjne wystawiają aukcje w pełni uczciwych i sprawdzonych sprzedawców, a do takich ofert nieograniczony dostęp mają właśnie firmy importowe. Osoby prywatne często nie widzą najciekawszych ofert i przez to mogą stracić szansę na dobry samochód lub motocykl w atrakcyjnej cenie.

4. Unikniesz pułapek nieuczciwych sprzedawców

Rynek sprzedaży używanych (a często i uszkodzonych) samochodów dla niedoświadczonych importerów kryje wiele niebezpieczeństw.

Jednym z najczęściej popełnianych błędów, wynikających z braku doświadczenia w sprowadzaniu pojazdów, jest zakup bardzo zniszczonych aut. Nie każdy amator amerykańskich samochodów wie, że w Polsce auto ze zniszczeniami przekraczającymi 70% nie zostanie zarejestrowane. Taki samochód zostanie zakwalifikowany jako odpad, a za „nielegalne międzynarodowe przemieszczanie odpadów” organ celny może nałożyć na sprowadzającego karę w wysokości nawet 50 tys. złotych. Podobnych zagrożeń jest więcej, ale profesjonalne firmy importowe są na wszystkie z nich odpowiednio przygotowane.

5. Dokonasz pewnego zakupu

Wielu zainteresowanych sprowadzeniem pojazdu zza oceanu nie może sobie pozwolić na wyjazd do Stanów tylko po to, by sprawdzić osobiście upatrzony samochód. Większość szacuje zgodność stanu rzeczywistego z opisem aukcji i nie jest do końca pewna, co tak naprawdę przyjedzie do Polski. Dzięki pomocy firmy importowej, która ma swoich przedstawicieli w Ameryce, klient ma 100% pewność, że dokonuje pewnego zakupu, zgodnego z deklaracjami na aukcji sprzedawcy.

Przy kupnie samochodu i kosztach jego transportu z USA nie ma miejsca na pomyłki i kupowanie kota w worku. O wiele bardziej racjonalnym wydaje się zainwestować sumę w pomoc zaufanej firmy importowej, niż ryzykować stratą znacznie większej sumy, pokładów czasu i energii. Poznaj koszt sprowadzenia auta z USA.